екологічний форум - GreenHome
Логін:    Пароль:      Запам'ятати мене з цього комп'ютера    
Природні дива України. АР Крим

 
Нова тема   Відповісти    Український екологічний форум -> Рослинний світ
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Хома Ґрінкіна
Головний редактор


З нами з: 27.11.07
Повідомлень: 472

ПовідомленняНаписане: субота березня 06, 2010 2:48 pm    Тема повідомлення: Природні дива України. АР Крим Відповісти цитуючи

Україна – унікальна країна. Неповторними є її сухі степи і вологі діброви, чудернацької форми скелі та безмежні лимани, таємничі печери та цілющі джерела. Дана тема розпочинається задля того, щоб краще пізнати землю, на якій Ми живемо, адже вона є прекрасною і неповторною.


Карадазький природний заповідник (АР Крим)


Карадазький природний заповідник. Масив "Король з королевою і супроводжуюча їх свита"

Заповідник Карадаг (в перекладі з тюркського – „Чорна гора”), стародавній згаслий вулкан, який діяв 120—160 млн. років тому
З 1979 року — державний заповідник.

Місцерозташування: Судакський район, смт Коктебель, проміж смт. Коктебель і с.Курортне. Займає площу 22 кв. км від Коктебеля до селищ Щебетовка та Курортне.

Особливості:
Карадаг являє собою декілька гряд, складених породами від ранньоюрського до пізньоюрського віку, що простежуються з південного заходу на північний схід. Прибережний хребет (Карагач - Хоба-Тепе - Кок-Кая) складений, переважно, вулканічними породами з вертикально падаючими і частково запрокинутими пластами і вулканічними покривами андезитів, туфів і туфобрекчій середньо-основного складу. Туфобрекчії при вивітрюванні утворюють примхливі останці – «Король з королевою і супроводжуюча їх свита», «Чортів палець», масив «Фортеця».

Геологічна будова Хоба-Тепе дещо відрізняється від інших ділянок Карадагу наявністю жерлових вулканічних фацій – гілкоподібного нека натрових дацитів. В береговому скелястому обриві відкриваеться вертикальний розріз жерлової частини палеовулкану, на хр. Хоба-Тепе – окремі виходи паразитичних жерл (поперечний зріз) з лавами натрових дацитів що проривають товщу туфів і лав середньо-основного складу – “Чортів камін”

На Карадазі поширені численні різноманітні оригінальні форми вивітрювання порід, що складені лавами, туфами, лавовими потоками, брекчіями, дайками. Тут зустрічається багато цінних мінералів – опал, сердолік, агат, халцедон, трас й ін.

Мальовничість Карадагу додають так звані «Золоті ворота» - грот-арка, складений магматичними породами стовпчастої будови.

Для туристів: На території станції створено музей природи Карадагу, є акваріум та дельфінарій. У заповіднику проводяться екскурсії по т.зв. екологічній тропі, протяжністю близько 7 км.


Карадазький природний заповідник. Масив "Чортів палець"


Карадазький природний заповідник. Масив "Фортеця"


Карадазький природний заповідник. Масив "Чортів камін"


Карадазький природний заповідник. Арка "золоті ворота"

за матеріалами http://7chudes.in.ua/
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Український екологічний форум -> Рослинний світ Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

  

©2007-2016 Український екологічний форум
Партнери форуму: Плодовые деревья и Художественная ковка