екологічний форум - GreenHome
Логін:    Пароль:      Запам'ятати мене з цього комп'ютера    
Радіація – невидимий ворог у вашому будинку

 
Нова тема   Відповісти    Український екологічний форум -> Зелена дошка
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
jul_n
Користувач


З нами з: 05.10.12
Повідомлень: 15

ПовідомленняНаписане: неділя листопада 18, 2012 9:21 pm    Тема повідомлення: Радіація – невидимий ворог у вашому будинку Відповісти цитуючи

Радіація – невидимий ворог у вашому будинку: еколого-гігієнічне дослідження діагностує
Аварія на Чорнобильській АЕС стала для українців страшним досвідом впливу радіації на організм людини. Пройшло вже 26 років, а наслідки відчутні і донині. Після аварії для захисту населення від опромінення керівництвом країни було прийнято ряд законодавчих актів по контролю за радіаційним фоном. Жоден будинок не міг бути зданий в експлуатацію без ретельної перевірки всіх його приміщень протягом будівництва, але тепер контролюючі служби не такі прискіпливі.
На сьогоднішній день забудовник сам замовляє експертизу по вимірюванню радіоактивності, вартість якої залежить, перш за все, від кількості точок вимірювань, тому завіряння вас, як майбутнього власника, у цілковитій безпеці житла можуть виявитися досить сумнівними.
Радіація – це природний фактор навколишнього середовища, певний рівень якого вважається прийнятним радіаційним фоном, але його перевищення може призвести до катастрофічних наслідків. Серед захворювань, викликаних опроміненням: порушення обміну речовин, лейкоз, злоякісні пухлини, променева хвороба, - і як наслідок передчасна смерть.
Як це не дивно, але, щоб отримати дозу радіації зовсім необов’язково навіть виходити з дому, а причина тому радіоактивний радон. Цей газ вивільняється з розщілин земної кори і дуже швидко розчиняється у повітрі за рахунок своєї інертності, тому на відкритому просторі він безпечний. Але у закритому, не провітреному приміщенні, особливо розташованому на нижніх поверхах будівлі близько до землі його концентрація зростає не менш ніж у 8 разів.
Радон проникає у будівлю через незабетоновані поли у підвалі, щілини у стінах, випаровується з використаних будівельних матеріалів (бетону, цегли, граніту тощо). Перевищення нормального рівня радону може викликати запаморочення, головний біль, нудоту та навіть рак легень.
Самостійно виміряти рівень радіації у будівлі не так просто як здається. Побутовий дозиметр фіксує лише дуже високі забруднення, тому в даному випадку необхідно звернутися до спеціалістів і замовити вимірювання рівня потужності експозиційної дози зовнішнього гамма-випромінювання всередині будівлі. Такі роботи виконує науково-сервісна фірма «Отава».
Використання атестованих професійних радіометрів, чутливих навіть до мінімальних перевищень нормального радіаційного фону, дає змогу її фахівцям дійсно якісно проаналізувати ситуацію у приміщенні й надати рекомендації по мінімізації впливу радіації на ваше здоров’я.
Крім того, спеціалісти НСФ Отава можуть провести комплексне еколого-гігієнічне дослідження приміщення і виміряти рівень не лише радіації, а й шуму, вібрації, електромагнітного випромінювання, перевірити на наявність екотоксикантів ґрунти та поверхневі води присадибної ділянки.
Перш ніж придбати нове житло обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістами щодо рівня радіації в ньому. І цим правилом ні в якому разі не слід нехтувати – саме ви відповідаєте за власне здоров’я і здоров’я ваших близьких.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Український екологічний форум -> Зелена дошка Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі

  

©2007-2016 Український екологічний форум
Партнери форуму: Плодовые деревья и Художественная ковка